SKANSTE 2030

21. gadsimta Rīgas vizītkarte
Rīgas pilsētas attīstības stratēģijā līdz 2030. gadam Skanste definēta kā prioritāra attīstības teritorija, kam nākotnē jākļūst par 21. gadsimta Rīgas vizītkarti – par galvaspilsētas centrālo biznesa rajonu, platformu Eiropas mēroga notikumiem un, pats galvenais, kvalitatīvu dzīves un darba vidi daudziem tūkstošiem rīdzinieku.

Līdz šim veiksmīgi īstenotos projektus papildinās jauni biroju un mājokļu kompleksi, savukārt starp Pulkveža Brieža, Hanzas, Skanstes un Sporta ielām tiks attīstīts darījumu un dzīvojamais kvartāls ar nosaukumu New Hanza.

Uzsākot vērienīgo attīstības plānu īstenošanu, New Hanza teritorijā atklāta ABLV Bank pasūtīta, bronzā atlieta buļļa skulptūra (autors – pazīstamais tēlnieks Ģļebs Panteļejevs) kā vizuāls simbols kvartāla attīstības iecerei un devīzei labor omnia vincit – darbs uzvar visu. Nākotnē New Hanza kvartālu veidos vairākas 6 līdz 20 stāvus augstas biroju ēkas, kā arī dzīvojamo namu komplekss un jauns parks.
 

 
12 493
iedzīvotāju un darbavietu kopskaits 2017

42 713
potenciālais iedzīvotāju un darbavietu kopskaits 2024

Vismaz 5 milj. € gadā
Rīgas pilsētas papildu nodokļu ieņēmumi pēc attīstības plānu īstenošanas
 
 

Lai sasniegtu Rīgas attīstības stratēģijā nosprausto mērķi, nepieciešama arī apkaimes degradēto teritoriju revitalizācija, sākot to ar ielu un inženiertīklu izbūvi. Pilnveidojot transporta infrastruktūru, nākotnē tiks veikta ilgi gaidītā Skanstes ielas rekonstrukcija, vecā dzelzceļa sliežu atzara demontāža vai pārvietošana, kā arī jaunas tramvaja līnijas ierīkošana.

Jauno zemās grīdas tramvaja līnijas posmu iecerēts izbūvēt 3,6 kilometru garumā maršrutā Sporta iela–Skanstes iela–Zirņu iela–Senču iela–Pērnavas iela. Tramvaja līnija savienos Skanstes apkaimi ar Rīgas Centrālo staciju, kur atradīsies topošās starptautiskās dzelzceļa līnijas Rail Baltica pieturvieta.

Objekti Skanste 2030

New Hanza teritorijā 16 000 kvadrātmetru platībā zaļos kopts un skaists dārzs.
Turpmāko gadu laikā Skanstē plānots izbūvēt jaunu zemās grīdas tramvaja līnijas posmu 3,6 kilometru garumā.
A klases “gandrīz nulles enerģijas” ēka. Projektēta un būvēta atbilstoši BREEAM Excellent standartam
Jaunatnes futbola centru paredzēts izveidot Hanzas stadiona futbola laukuma tribīnēm paredzētajā vietā. Funkcionāli ēkā tiks apvienotas tribīnes ar 1000 skatītāju vietām, plašs ģērbtuvju bloks, fitnesa, fizioterapijas, medicīnas, sportistu izmitināšanas un administrācijas iekštelpas, kā arī kafejnīca.
Sporta 2 kvartāls šobrīd no industriālām telpām atdzimst par starptautiski orientētu, kultūrā un inovatīvā pieejā balstītu teritoriju - vidi, kur strādāt, dzīvot, radīt un baudīt.
SIA Kapitel šobrīd strādā pie autostāvvietu skaita palielināšanas Skanstes apkaimē.
A klases biroju ēkas, kas izstrādātas BIM un saskaņā ar BREEAM standartiem, ir energoefektīvas, ilgtspējīgas un palīdz kontrolēt izmaksas ilgstošā laika posmā.
Blakus Rīgas vēsturiskajam centram, tepat līdzās modernākajai Rīgas apkaimei Skanstes, top jauna pilsētvide New Hanza. Tās teritorijas robežas iezīmē Pulkveža Brieža, Hanzas, Skanstes un Sporta ielas.