Rīgas modernais centrs ir īstā vide nozīmīgiem mākslas, kultūras un izklaides notikumiem. Tieši Skanstes apkaime nākotnē kļūs par mājvietu Laikmetīgās mākslas muzejam un modernam konferenču un koncertu centram, kurus Rīgā tik ļoti ceram sagaidīt. Taču jau šobrīd Skanstē tiek svinēti vērienīgi kultūras un izklaides svētki – šeit notiek koncerti, izstādes un šovi, kas pulcē daudzus tūkstošus apmeklētāju.

2015. gada augustā New Hanza teritorijā ar vērienīgu uzstāšanos, ko apmeklēja rekordliels skaits klausītāju – 45 000, – savu koncerttūri noslēdza arī Latvijas populārākā mūzikas grupa Prāta Vētra.

VISI KULTŪRAS UN IZKLAIDES OBJEKTI

Hanzas Perona pirmsākumi meklējami 18. un 19. gadsimta mijā, kad Rīgā tika izbūvēta dzelzceļa līnija uz Mangaļiem ar atzarojumu uz Andrejsalas elevatoru. Šeit tika iekārtota Rīgas preču dzelzceļa stacija, kur pēdējo preču kravu pārkrāva 2009. gadā. Mūsdienās no ēku kompleksa saglabājušās vien dažas ēkas, tomēr ideja — savienot tālo un atšķirīgo kopīgam labumam — ir saglabājusies, pārdzimstot jaunā un mūsdienīgā veidolā ar nosaukumu Hanzas Perons.
Kim? jeb ''kas ir māksla?'' Laikmetīgās mākslas centrs tika dibināts 2009. gadā. Caur piedāvātajām noteikta žanra laika pavadīšanas iespējām – izstādēm, lekcijām, diskusijām, lasītavu, publikācijām – domājam par vārdu "konteksts" un "diskurss" labskanības un jēgas celšanu iespējami dažādos mērogos.
Muzeja pastāvīgā ekspozīcija iepazīstina ar Latvijas ugunsdzēsības vēsturi no 19. gadsimta vidus līdz mūsdienām. Šeit iespējams apskatīt ugunsdzēsēju formastērpus, ekipējumu, apbalvojumus un citus aksesuārus, kā arī pašiem izmēģināt spēkus dzēšanā un uzzināt daudz interesanta par Latvijas ugunsdzēsības vēsturi un ugunsdzēsēju ikdienu.