Rīgas modernais centrs ir īstā vide nozīmīgiem mākslas, kultūras un izklaides notikumiem. Tieši Skanstes apkaime nākotnē kļūs par mājvietu Laikmetīgās mākslas muzejam un modernam konferenču un koncertu centram, kurus Rīgā tik ļoti ceram sagaidīt. Taču jau šobrīd Skanstē tiek svinēti vērienīgi kultūras un izklaides svētki – šeit notiek koncerti, izstādes un šovi, kas pulcē daudzus tūkstošus apmeklētāju.

2015. gada augustā New Hanza teritorijā ar vērienīgu uzstāšanos, ko apmeklēja rekordliels skaits klausītāju – 45 000, – savu koncerttūri noslēdza arī Latvijas populārākā mūzikas grupa Prāta Vētra.

VISI KULTŪRAS UN IZKLAIDES OBJEKTI

Sporta 2 kvartāls šobrīd no industriālām telpām atdzimst par starptautiski orientētu, kultūrā un inovatīvā pieejā balstītu teritoriju - vidi, kur strādāt, dzīvot, radīt un baudīt.
Arēna Rīga ir lielākā daudzfunkcionālā pasākumu norises vieta Latvijā un viena no nozīmīgākajām šāda veida būvēm Baltijā. Arēnā Rīga regulāri norisinās vērienīgi sporta, mūzikas, kultūras un izklaides pasākumi.
Kim? jeb ''kas ir māksla?'' Laikmetīgās mākslas centrs tika dibināts 2009. gadā. Caur piedāvātajām noteikta žanra laika pavadīšanas iespējām – izstādēm, lekcijām, diskusijām, lasītavu, publikācijām – domājam par vārdu "konteksts" un "diskurss" labskanības un jēgas celšanu iespējami dažādos mērogos.
Muzeja pastāvīgā ekspozīcija iepazīstina ar Latvijas ugunsdzēsības vēsturi no 19. gadsimta vidus līdz mūsdienām. Šeit iespējams apskatīt ugunsdzēsēju formastērpus, ekipējumu, apbalvojumus un citus aksesuārus, kā arī pašiem izmēģināt spēkus dzēšanā un uzzināt daudz interesanta par Latvijas ugunsdzēsības vēsturi un ugunsdzēsēju ikdienu.
Bijušās Rīgas preču dzelzceļa stacijas noliktavas ēku plānots pārveidot par multifunkcionālu kultūras centru, kuru varēs izmantot gan kā koncertzāli ar iespēju uzņemt 1000 un vairāk personu, gan kā mākslas un izstāžu galeriju vai korporatīvo pasākumu norises vietu.
Līdz 2021. gada 18. novembrim arī Latvijā taps savs laikmetīgās mākslas muzejs. Un par tā mājvietu izvēlēts galvaspilsētas modernais centrs – Skanstes apkaime. Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) būvniecību par privātiem līdzekļiem īstenos Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju.
Modernā kompleksa būvniecība iecerēta Skanstes ielā līdzās DNB bankas mītnei, un tas apvienos 3 ēkas – mūzikas namu, konferenču centru un viesnīcu.