Skanste ir draudzīga vieta ģimenēm. Šeit vai tiešā apkaimes tuvumā pieejamas visu līmeņu izglītības iestādes. Šobrīd apkaimes jaunākos iemītniekus sagaida četri bērnudārzi, skolas vecuma bērnus un jauniešus – Rīgas Hanzas vidusskola, – savukārt studentus ar izcilu biznesa izglītību nodrošina tepat blakus esošā Banku augstskola – savas nozares līdere Latvijā.

Apkaimes tuvumā atrodas arī Rīgas Franču licejs, Rīgas 49. vidusskola un Rīgas 1. medicīnas koledža. Viegli sasniedzamas ir arī citas izglītības iestādes centrā, vecpilsētā un citās apkaimēs. Ņemot vērā pašreizējo pieprasījumu un paredzot ievērojamu Skanstes iedzīvotāju skaita pieaugumu, tuvāko gadu laikā pašvaldība šeit iecerējusi uzcelt un atvērt vēl vairākas pirmsskolas izglītības iestādes.

VISAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDES

Nākotne top šodien, skan Banku augstskolas moto, kas sasaucas arī ar Skanstes apkaimes attīstības situāciju. Banku augstskola atrodas tieši blakus rītdienas Rīgas biznesa un darījumu epicentram, un ir vadošā augstskola Latvija, kurā iegūt izcilu finanšu un biznesa izglītību.
Rīgas Hanzas vidusskola ir pirmā skola Rīga, kuras nosaukumā nebija skolas numura. Skola dibināta 1993. gadā un īsteno gan pamatizglītības programmu, gan vispārējās vidējās izglītības programmas dažādos virzienos.
Iestāde īsteno pirmsskolas izglītības programmu un uzņem bērnus no 1,5 gadu vecuma. Mācību valoda – latviešu.
Iestāde īsteno vispārējās pirmsskolas izglītības programmu, uzņemot bērnus no 3 gadu vecumu, un mazākumtautību vispārējās pirmsskolas izglītības programmu, uzņemot bērnus no 1,5 gadu vecuma. Mācību valodas – latviešu un mazākumtautību.
Iestāde īsteno mazākumtautību vispārējās pirmsskolas izglītības programmu, uzņemot bērnus no 1,5 gadu vecuma. Mācību valoda – mazākumtautību.
Iestāde īsteno pirmsskolas izglītības programmu un uzņem bērnus no 1,5 gadu vecuma. Mācību valoda – latviešu.
Futbola skola METTA dibināta 2006. gadā ar mērķi radīt daudzpusīgu futbola vidi un infrastruktūru, caur kuru realizēt ieceri ĢIMENE – FUTBOLS – IZGLĪTĪBA, kas veicina gan jauniešu sportisko spēju attīstīšanu, gan arī intelektuālas, radošas un atbildīgas personības izaugsmi.
Jaunatnes futbola centru paredzēts izveidot Hanzas stadiona futbola laukuma tribīnēm paredzētajā vietā. Funkcionāli ēkā tiks apvienotas tribīnes ar 1000 skatītāju vietām, plašs ģērbtuvju bloks, fitnesa, fizioterapijas, medicīnas, sportistu izmitināšanas un administrācijas iekštelpas, kā arī kafejnīca.