SKANSTE 2030

21. gadsimta Rīgas vizītkarte
Rīgas pilsētas attīstības stratēģijā līdz 2030. gadam Skanste definēta kā prioritāra attīstības teritorija, kam nākotnē jākļūst par 21. gadsimta Rīgas vizītkarti – par galvaspilsētas centrālo biznesa rajonu, platformu Eiropas mēroga notikumiem un, pats galvenais, kvalitatīvu dzīves un darba vidi daudziem tūkstošiem rīdzinieku.

Tuvāko gadu laikā tieši Skanstē uzplauks tādas nacionālas nozīmes būves kā Laikmetīgās mākslas muzejs un Rīgas konferenču un koncertu centrs. Līdz šim veiksmīgi īstenotos projektus papildinās jauni biroju un mājokļu kompleksi, savukārt starp Pulkveža Brieža, Hanzas, Skanstes un Sporta ielām tiks attīstīts darījumu un dzīvojamais kvartāls ar nosaukumu New Hanza.

Uzsākot vērienīgo attīstības plānu īstenošanu, New Hanza teritorijā atklāta ABLV Bank pasūtīta, bronzā atlieta buļļa skulptūra (autors – pazīstamais tēlnieks Ģļebs Panteļejevs) kā vizuāls simbols kvartāla attīstības iecerei un devīzei labor omnia vincit – darbs uzvar visu. Nākotnē New Hanza kvartālu veidos vairākas 6 līdz 20 stāvus augstas biroju ēkas, kā arī dzīvojamo namu komplekss un jauns parks.
 

 
12 493
iedzīvotāju un darbavietu kopskaits 2017

42 713
potenciālais iedzīvotāju un darbavietu kopskaits 2024

Vismaz 5 milj. € gadā
Rīgas pilsētas papildu nodokļu ieņēmumi pēc attīstības plānu īstenošanas
 
 

Lai sasniegtu Rīgas attīstības stratēģijā nosprausto mērķi, nepieciešama arī apkaimes degradēto teritoriju revitalizācija, sākot to ar ielu un inženiertīklu izbūvi. Pilnveidojot transporta infrastruktūru, nākotnē tiks veikta ilgi gaidītā Skanstes ielas rekonstrukcija, vecā dzelzceļa sliežu atzara demontāža vai pārvietošana, kā arī jaunas tramvaja līnijas ierīkošana.

Jauno zemās grīdas tramvaja līnijas posmu iecerēts izbūvēt 3,6 kilometru garumā maršrutā Sporta iela–Skanstes iela–Zirņu iela–Senču iela–Pērnavas iela. Tramvaja līnija savienos Skanstes apkaimi ar Rīgas Centrālo staciju, kur atradīsies topošās starptautiskās dzelzceļa līnijas Rail Baltica pieturvieta.

Objekti Skanste 2030

Bijušās Rīgas preču dzelzceļa stacijas noliktavas ēku plānots pārveidot par multifunkcionālu kultūras centru, kuru varēs izmantot gan kā koncertzāli ar iespēju uzņemt 1000 un vairāk personu, gan kā mākslas un izstāžu galeriju vai korporatīvo pasākumu norises vietu.
26VESETAS ir dzīves telpa ar piederības sajūtu pilsētai, līdzīgi domājošiem kaimiņiem, labiekārtotu piemājas vidi un draudzīgu apkārtni.
Jaunatnes futbola centru paredzēts izveidot Hanzas stadiona futbola laukuma tribīnēm paredzētajā vietā. Funkcionāli ēkā tiks apvienotas tribīnes ar 1000 skatītāju vietām, plašs ģērbtuvju bloks, fitnesa, fizioterapijas, medicīnas, sportistu izmitināšanas un administrācijas iekštelpas, kā arī kafejnīca.
SIA ELL Nekustamie īpašumi šobrīd strādā pie autostāvvietu skaita palielināšanas Skanstes apkaimē.
Bankas jaunā biroja būvniecība iecerēta jaunajā finanšu un darījumu kvartālā New Hanza, kas atradīsies bijušās dzelzceļa preču stacijas vietā.
A klases biroju ēkas, kas izstrādātas BIM un saskaņā ar BREEAM standartiem, ir energoefektīvas, ilgtspējīgas un palīdz kontrolēt izmaksas ilgstošā laika posmā.
Blakus ABLV Bank centrālajam birojam atradīsies A klases biroju ēka.
New Hanza teritorijā atradīsies vidējās klases dzīvokļu ēka.
New Hanza teritorijā 16 000 kvadrātmetru platībā zaļos kopts un skaists dārzs.
Daudzfunkcionāla privātā medicīnas klīnika, kas ļaus pacientiem atrisināt visas medicīniskās problēmas zem viena jumta, izmantojot efektīvākos risinājumus diagnostikai, ārstēšanai un rehabilitācijas procesam.
Attīstītāja NP Properties projekts kvartālā starp Sporta, Vesetas un Hanzas ielām jeb teritorijā, kur šobrīd atrodas saldumu fabrikas Laima bijusī ražotne, paredz izveidot modernu biroju, tirdzniecības platību un dzīvokļu kompleksu, savienojot industriālo mantojumu ar modernu arhitektūru.
Attīstītāja NP Properties projekts kvartālā starp Sporta, Vesetas un Hanzas ielām jeb teritorijā, kur šobrīd atrodas saldumu fabrikas Laima bijusī ražotne, paredz izveidot modernu dzīvokļu, biroju un tirdzniecības platību kompleksu, savienojot industriālo mantojumu ar modernu arhitektūru.
Līdz 2021. gada 18. novembrim arī Latvijā taps savs laikmetīgās mākslas muzejs. Un par tā mājvietu izvēlēts galvaspilsētas modernais centrs – Skanstes apkaime. Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) būvniecību par privātiem līdzekļiem īstenos Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju.
Modernā kompleksa būvniecība iecerēta Skanstes ielā līdzās DNB bankas mītnei, un tas apvienos 3 ēkas – mūzikas namu, konferenču centru un viesnīcu.
Paredzēts, ka kvartālā būs pieejami kopumā 89 dzīvokļi, komerctelpas 1.stāvā un pazemes autostāvvieta.
Turpmāko gadu laikā Skanstē plānots izbūvēt jaunu zemās grīdas tramvaja līnijas posmu 3,6 kilometru garumā.
New Hanza ir jaunattīstāma darījumu un dzīvojamā teritorija, kas atradīsies Skanstes apkaimē starp Pulkveža Brieža, Hanzas, Skanstes un Sporta ielām bijušās dzelzceļa preču stacijas vietā.